top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Chajęcka - Prezes Zarządu Welcomefinance

Chcesz wziąć kredyt? Zaciągnij zobowiązanie odpowiedzialnie!

Zaktualizowano: 2 sie 2021

Chcesz wziąć kredyt?

Musimy pamiętać, że każdy kredyt kosztuje. Oto reguły, których powinniśmy przestrzegać, aby skorzystać z kredytu rozsądnie i bezpiecznie.


Czy stać mnie na kredyt?

Gdy podejmiemy decyzję o złożeniu wniosku o pożyczkę, powinniśmy poważnie się zastanowić, czy nas na nią stać. Musimy dokładnie przeanalizować, ile wydajemy na rachunki i życie, a ile nam jeszcze zostaje. Jeśli ta kwota jest niewielka, lepiej się wstrzymać z kredytem. Jednak jest on bezpieczny, gdy pozwala zachować stabilność domowego budżetu, nawet kiedy pojawią się nieprzewidziane koszty.


Ile kosztują raty?

Jako specjaliści już na etapie pierwszych rozmów możemy przeprowadzić symulację kredytową, w której poznasz m. in. miesięczną ratę kredytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł ocenić czy Twój budżet wystarczy na pokrycie zobowiązania.


Reklamowy zawrót głowy

Większość ludzi chce zaciągnąć kredyt, który jest często i atrakcyjnie reklamowany. Udają się do banku, który ich zainteresował swoją ofertą i przystają na proponowane warunki. Lepiej jednak porównać ofertę z propozycjami innych banków. Pamiętajmy, że reklama zawsze będzie zachęcać do skorzystania z różnych promocji.

Jako eksperci od produktów bankowych jesteśmy w stanie porównać większość propozycji kredytowych oferowanych przez banki w zaledwie kilka minut. Korzystając z naszych usług, już na wstępie dowiesz się, w którym banku za kredyt zapłacisz najmniej.


Procenty swoją drogą

Nigdy z reklamy bankowej nie dowiemy się całej prawdy o kosztach pożyczki. Niekiedy oprocentowanie wygląda bardzo ciekawie, ale w rzeczywistości doliczane są wysokie prowizje i raty do spłaty okazują się wyższe. Czasami banki włączają do prowizji obowiązkowe ubezpieczenie. Porównując oferty zsumuj oprocentowanie, prowizję oraz dodatkowe opłaty.Bình luận


bottom of page